• Thursday, November 23, 2023

با عرض سلام و احترام خدمات تمامی مشترکین و همراهان همیشگی پرشین هویز، به اطلاع می رساند سرویس های تحت کنترل پنل دایرکت ادمین در موقعیت ایران تا ماه اینده لغو خواهد شد. پرشین هویز دیگر از کنترل پنل دایرکت ادمین بر روی هیچ کدام از سرویس های خود استفاده نخواهد کرد و ما تمامی سرورهای میزبانی وب را بر روی کنترل پنل محبوب و قدرتمند cPanel با وب سرور Litespeed به همراه آنتی ویروس ClamAV + CXS و سیستم حرفه ای بک آپ JetBackup ارائه خواهیم نمود.

لذا تمامی پلن ها و آفرهای سرویس هاست و نمایندگی دایرکت ادمین ایران از پرشین هویز حذف و پلن های سرورهای قدرتمند سی پنل جایگزین آن شده است. برای مشاهده پلن های هاستینگ بر روی "هاست اشتراکی سی پنل ایران" و برای مشاهده پلن های نمایندگی بر روی "نمایندگی هاست لینوکس سی پنل ایران" کلیک بفرمایید.

کلیه مشترکین هاستینگ اشتراکی سرور ایران اعم از سی پنل قدیم و دایرکت ادمین قدیم باید به سرور جدید سی پنل انتقال یابد. علت انتقال سرور سی پنل قدیم ایران به علت منسوخ شدن سیستم عامل و سی پنل و عدم بروز رسانی این شرکت ها برای Patch امنیتی تا یکسال اینده می باشد. سرور جدید دارای آخرین نسخه CloudLinux و بروز ترین نرم افزارها است.

نکات مهم انتقال:

  • انتقالات به صورت خودکار cPanel به cPanel به صورت سریع انجام می شود اما بستگی به میزان داده های ذخیره شده شما دارد. معمولا درخواست انتقال شما پس از اجرا بر روی سرور کمتر از 30 دقیقه انجام می شود.
  • هاست های اشتراکی و یا نمایندگی Directadmin می بایست به صورت دستی به cPanel منتقل شود، به علت اینکه هیچ برنامه ای برای انتقال خودکار از دایرکت ادمین به سی پنل وجود ندارد و کادر فنی پرشین هویز می توانید داده های دیسک و دیتابیس شما را رایگان به سی پنل به صورت دستی منتقل کند، البته ایمیل ها قابل انتقال نیستند.
  • سرور cPanel جدید ایران فقط از نسخه های PHP 7.4 / PHP 8.1  استفاده می کند که نسخه PHP 7.4 نیز به علت منسوخ شدن حذف شده بود اما به علت اینکه بسیاری از وب سایت ها هنوز این نسخه را استفاده می کنند ما آن را مجدد پیشفرض فعال گذاشتیم. تمامی وب سایت هایی که نیاز به سایر نسخه های PHP دارند باید از PHP سیستم CloudLinux استفاده نمایند. تاکید می شود با توجه به اینکه نسخه PHP 7.4 و به پایین منسوخ اعلام شده است، حدالمکان از نسخه PHP 8.1 یا PHP 8.2 استفاده نمایید.
  • نسخه دیتابیس سرور قبلی ایران MariaDB 1.3 بوده است که این نسخه نیز در حال منسوخ شدن بود ما روی سرور جدید MariaDB 10.6 آخرین نسخه و پیشنهاد شده CloudLinux استفاده کردیم. این نسخه کاملا برای انتقالات سازگاری دارد اما ممکن است برخی از سایت های خاص دچار خطا شوند. قبل از انتقال از این موضوع اطمینان حاصل کنید.
  • وب سایت های خام جدید بر روی سرور با PHP 8.1 ایجاد می شود و وب سایت هایی که انتقال می یابند در صورتی که از PHP 7.4 به بالا استفاده می کردند به صورت خودکار تنظیم می شود و در صورتی که از نسخه پایین تر استفاده شده است دچار خطا می شوند و باید به صورت دستی از CloudLinux یا MultiPHP مجدد تنظیم گردند.
  • اولویت انتقال مربوط به هاست های اشتراکی cPanel قدیم است، چون سریع و بدون قطعی است پس از آن هاست های اشتراکی دایرکت ادمین و در نهایت نمایندگی هاست.

یاداور می شود، نام سرورهای ثابت سرور ایران از این پس برابر با موارد ذیل خواهد بود:

ns3.persianwhois.com
ns4.persianwhois.com

با تشکر از همکاری شما،
لازم به ذکر است، انتقالات اجباری بوده و حداکثر تا پایان آذر ماه 1402 می بایست انجام گردد.