• Saturday, August 5, 2023

با سلام و احترام،
با توجه به اطلاع رسانی صورت گرفته با دلایل مهم و شفاف که در خبر "خدمات میزبانی وب در مرکز داده ورلدباس ترکیه" منتشر شده است، می بایست سرویس های نمایندگی میزبانی لینوکس سی پنل آلمان و میزبانی لینوکس اشتراکی اروپا، میزبانی لینوکس ویژه و میزبانی لینوکس ویژه وردپرس به مقصد مرکز داده ورلدباس ترکیه (استانبول) بر روی سرور های جدید و قدرتمند انتقال داده شوند.

اولویت انتقال برنامه ریزی پرشین هویز به شرح زیر می باشد:
1. نمایندگانی که نام سرور و آی پی خصوصی دارند می توانند از هم اکنون برای انتقال سرویس خود اعلام آمادگی نمایند. اولویت سطح اول ما نمایندگان محترم با Private DNS / Dedicated IP هستند.
2. وب سایت های دارای نام سرور و آی پی اختصاصی در اولویت سطح دوم ما هستند، این دسته از اشخاص نیز می توانند از هم اکنون درخواست انتقال نمایند.
3. آخرین گروه و اولویت سطح سوم ما وب سایت ها و نمایندگانی هستند که از نام سرور های اشتراکی پرشین هویز استفاده می کنند. نام سرورهای اشتراکی پرشین هویز xeon1, xeon2, xeon3, xeon4 می باشد.

تبصره: نام سرورهای اختصاصی سرور جدید میزبانی لینوکس اشتراکی سی پنل ترکیه به شرح زیر می باشد، اشخاصی که تمایل دارند به صورت فوری منتقل شوند می توانند نام سرورهای زیر را روی دامین خود تنظیم و بلافاصله برای انتقال با بخش پشتیبانی ارتباط بگیرند.
نام سرور اول: ns1.persianwhois.com
نام سرور دوم: ns2.persianwhois.com

نکات مهم انتقال:

  • انتقالات به صورت خودکار cPanel به cPanel به صورت سریع انجام می شود اما بستگی به میزان داده های ذخیره شده شما دارد. معمولا درخواست انتقال شما پس از اجرا بر روی سرور کمتر از 30 دقیقه انجام می شود.
  • سرور cPanel جدید ترکیه فقط از نسخه های PHP 7.4 / PHP 8.0 / PHP 8.1 / PHP 8.2 استفاده می کند که نسخه PHP 7.4 نیز به علت منسوخ شدن حذف شده بود اما به علت اینکه بسیاری از وب سایت ها هنوز این نسخه را استفاده می کنند ما آن را مجدد پیشفرض فعال گذاشتیم. تمامی وب سایت هایی که نیاز به سایر نسخه های PHP دارند باید از PHP سیستم CloudLinux استفاده نمایند. تاکید می شود با توجه به اینکه نسخه PHP 7.4 و به پایین منسوخ اعلام شده است، حدالمکان از نسخه PHP 8.1 یا PHP 8.2 استفاده نمایید.
  • نسخه دیتابیس سرور آلمان MariaDB 1.3 بوده است که این نسخه نیز در حال منسوخ شدن بود ما روی سرور جدید MariaDB 10.6 آخرین نسخه و پیشنهاد شده CloudLinux استفاده کردیم. این نسخه کاملا برای انتقالات سازگاری دارد اما ممکن است برخی از سایت های خاص دچار خطا شوند. قبل از انتقال از این موضوع اطمینان حاصل کنید.
  • وب سایت های خام جدید بر روی سرور با PHP 8.1 ایجاد می شود و وب سایت هایی که انتقال می یابند در صورتی که از PHP 7.4 به بالا استفاده می کردند به صورت خودکار تنظیم می شود و در صورتی که از نسخه پایین تر استفاده شده است دچار خطا می شوند و باید به صورت دستی از CloudLinux یا MultiPHP مجدد تنظیم گردند.
  • انتقالات باید حداکثر ظرف مدت 2 ماه انجام گردد، از شنبه 14 مردادماه 1402 تا 31 شهریور 1402 انتقالات به صورت درخواستی و دلخواه انجام می گردد و از اول مهرماه انتقال به صورت اجباری انجام می گردد. لازم به ذکر است گروه یا اولویت سطح سوم در مهر ماه طی انتقالات اجباری همگی منتقل خواهند شد و نام سرورهای اشتراکی بروز می گردد.

با تشکر از همکاری شما