با سلام و احترام خدمت کلیه مشترکین محترم شرکت ورلدباس؛
متاسفانه در هفته اخیر شاهد تشدید حملات بات های سرگردان اینترنتی به بسیار از سایت های میزبانی شده بر روی هاست اشتراکی و نمایندگان و سرورهای مجازی بودیم، هر چند که تمامی خدمات را در بر می گیرد و به صورت کلی هر وب سایتی که در اینترنت فعال باشد از این حملات در امان نخواهد بود.

آسیب ها :
این حملات آسیب های جدی در مرحله اول به پایگاه داده سایت سپس ارسال شدید اسپم و ایمیل و اسیب رساندن به سرور می شود.

علت:
طراحان و راه اندازان وب سایت های اینترنتی باید به این نکته توجه کنند، برای هر فرم (ثبت نام، ارتباط با ما، ورود کاربران و غیره ...) میبایست حتما برای این که ربات و انسان در فرم ها تشخیص داده شوند، فیلد اضافه ای در فرم اضافه می کنیم که به آن کپچا (CAPTCHA) می گویند. متاسفانه بسیاری از سایت ها به علت راه اندازی شخصی توسط فرد و به علت عدم اگاهی بر روی این فرم ها هیچ کد امنیتی تنظیم نمی کنند و شاهد حملات متعدد بات ها بر روی این وب سایت ها هستیم و ضمن اینکه دیتابیس وب سایت را از دیتاهای بی ارزش پر کرده و تخریب میکنند باعث ارسال شدید ایمیل و اسپم شده و ایپی سرور را بلک لیست قرار می دهند که باعث بروز مشکل برای ارسال ایمیل سایر کاربران روی سرور مذکور می شوند و همچنین  صف ارسال ایمیل های سرور را به کل مختل می کنند.

راه حل:
کلیه وب سایت هایی که از فرم هایی که اطلاعات در آن وارد میشود تقاضا داریم، برای حل این مشکل اقدام به نصب کپچا نمایند. بیشتر مشترکین از سیستم وردپرس استفاده می کنند، شما با دانلود افزونه کپچا و نصب و فعالسازی آن، فیلد کپچا را به فرم های وردپرس به راحتی میتوانید اضافه کنید. پر کردن این فیلد اضافه، برای ربات ها که از هوش انسانی برخوردار نیستند ممکن نیست.

انواع کپچا ها:
شاید انواع مختلفی از کپچا را تا کنون تجربه کرده باشید. نمایش تصاویری مخدوش که به سختی می توان حروف را از آن تشخیص داد، متداول ترین نوع کپچا می باشد. حل معادله امنیتی مثل یک حاصل جمع ساده برای پر کردن فیلد کپچا نیز یکی دیگر از انواع کپچا می باشد. در ادامه انواع متداول کپچا لیست شده اند.

  • کپچای تشخیص حروف مخدوش موجود در تصویر بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس از نظر محبوبیت
  • پیدا کردن تصویر پاسخ از میان چند تصویر
  • پاسخ به یک معادله امنیتی ریاضی دومین
  • کپچای سه بعدی که برای انسان هم تشخیص آن مشکل است! بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس از نظر درجه سختی
  • کپچای شامل تصاویر تبلیغاتی
  • کپچای پازلی مثل کشیدن یک قطعه تصویر در جای خودش
  • و…

معرفی و آموزش:
شما کاربران گرامی میتوانید از انجمن پرشین هویز در تاپیک "آموزش ساخت کپچا در وردپرس" و "3 روش موثر برای جلوگیری از حمله رباتی (Bot Attcak) روی وب سایت" اطلاعات بیشتر کسب کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی یا کمک بیشتر، کارشناسان فنی ما در خدمت شما هستند.
نمایندگان محترم، لطفا به کاربران خود اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.

با تشکر
کادر فنی شرکت ورلدباسSaturday, June 22, 2019

« برگشت