• Saturday, August 5, 2023

با سلام و احترام،
به استحضار می رساند، به علت های مشخص شده در زیر خدمات میزبانی وب لینوکس از این پس در مرکز داده خصوصی ورلدباس در ترکیه (استانبول) ارائه می گردد.

چرا باید از سرور فعلی که در دیتاسنتر هتزنر (آلمان) به ورلدباس (ترکیه) مهاجرت کنیم؟

1. آی پی های مرکز داده هتزنر آلمان اخیرا در ایران اختلالاتی دارد و برای برخی از کاربران در ایران برای باز شدن سایتشان احساس کندی دارند. ورلدباس در سال 2023 اقدام به راه اندازی تجهیزات خصوصی خود در مرکز داده واقع در استانبول ترکیه نمود. تجهیزات این بخش خصوصی و تحت مالکیت کامل ورلدباس است لذا به هیچ مرکز داده ای وابسته نخواهیم بود. آی پی های ارائه شده برای خدمات میزبانی وب نیز کاملا خصوصی و مربوط به ورلدباس بوده و به هیچ عنوان اختلالات هتزنر وجود نخواهد داشت.

2. همان طور که می دانید باز شدن سریع سایت شما به علت های مختلفی ارتباط دارد، از جمله از آنها سرور و سخت افزار خوب، شبکه پایدار و پر سرعت و فاصله شما تا مقصد سرور است. ما هر دو مرکز هتزنر آلمان و ورلدباس ترکیه سرور و سخت افزار خوب و شبکه پایدار و پرسرعت را از لحاظ مقایسه ای در اختیار داشتیم اما در مقابل پارامتر سوم فاصله کاربران ایران تا مقصد ترکیه بسیار نزدیک تر است (همسایگی با ترکیه) لذا در بحث فنی پینگ تایم ما تا هتزنر آلمان حدودا 160 میلی ثانیه است اما در ورلدباس ترکیه حدودا 80 میلی ثانیه است. لذا در مرکز داده ترکیه وب سایت شما 2 برابر سریع تر بارگزاری می شود.

3. سرورها و سخت افزار موجود در هتزنر آلمان به صورت اجاره تحت اختیار ما بود، سخت افزار سرور قبل دو دیسک 960 گیگابایت NVMe به همراه پردازنده Core i7 هشت هسته ای، 64 گیگابایت حافظه و پورت 1 گیگابیت بر ثانیه و ترافیک نامحدود بود. در سرورهای هتزنر ما از RAID0 نرم افزاری به همراه بک آپ گیری هفتگی به واسطه JetBackup استفاده می کردیم. در سرور ورلدباس ترکیه ضمن مالکیت کامل شبکه، ای پی ها و سخت افزار ما از سرورهای برند HP با 8 هارد دیسک 600 گیگابایتی SSD به همراه 2 عدد پردازنده فیزیکی Intel Xeon با مجموع 40 هسته و 80 گیگابایت حافظه و پورت 10 گیگابیت بر ثانیه و ترافیک نامحدود استفاده می کنیم. در سرور های ورلدباس نیز از RAID10 سخت افزاری استفاده شده است که ضمن افزایش سرعت در خواندن و نوشتن داده ها قابلیت تحمل از دست رفتن 1 هارد دیسک بدون خاموش شدن سرور و از دست دادن اطلاعات را داریم همچنین ما Jetbackup را طبق روند گذشته در اختیار داریم با این تفاوت که مرکز ذخیره سازی بک آپ ها دیتاسنتر ثالث است و امنیت آن 100% افزایش می یابد. برای شفاف تر توضیح دادن این مسئله ما در مرکز داده هتزنر آلمان خدمات می دادیم و سرور بک آپ ما نیز در همان مرکز داده ها را جداگانه ذخیره می کرد. در صورت بروز حادثه در دیتاسنتر ممکن بود داده های بک آپ ما نیز آسیب ببیند اما در ترکیه ما بک آپ ها را هم در مرکز ورلدباس و هم در مرکز هتزنر آلمان نگه داری می کنیم تا از هر گونه حادثه و خرابی داده ها جلوگیری شود.

4. اخیرا سیستم عامل CloudLinux و CentOS و همچنین کنترل پنل cPanel رسما اعلام کردند که تا June 30, 2024 برای نسخه های CloudLinux 7.x و CentOS 7.x بروز رسانی امنیتی می دهند اما نکته مهم تر این است که از اکنون شما اجازه ارتقا cPanel با نرم افزارهای جدید را هم ندارید! آخرین نسخه منتشر شده cPanel برای این سیستم عامل ها 110.0.9 است و دیگر آپگرید ملزم به ارتقا سیستم عامل است. ما می بایست از سیستم عامل AlmaLinux 8.x یا CloudLinux 8.x که با cPanel جدید سازگار است استفاده کنیم و امکان ارتقا این سرور به واسطه نرم افزار خطرناک است. لذا در سرور جدید ترکیه ما CloudLinux 8.x نسخه Pro را برای شما آماده سازی کردیم با آخرین نسخه سازگار و Stable cPanel تا بهترین کاریی و امنیت را در دسترس داشته باشیم. همچنین نسخه CloudLinux 8.x Pro به شما امکانات جذابی برای مدیریت و بهینه سازی وردپرسی ها می دهد، از جمله این خدمات PHP Xray و Smart Advice و AccelerateWP را می دهد که هر کدام باعث بهبود و سرعت بخشیدن اختصاصی به وردپرس شما می شود.

با توجه به چهار علت با اهمیت بالا، از این پس برای ارائه خدمات با کیفیت عالی، خدمات میزبانی وب لینوکس خارج از کشور پرشین هویز در مرکز داده ورلدباس ترکیه انجام می گردد.


برای سفارش می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید:
هاست اشتراکی سی پنل لینوکس ترکیه
هاست اشتراکی سی پنل ویژه
هاست لینوکس ویژه وردپرس
نمایندگی هاست لینوکس سی پنل

در صورت هرگونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید.