دامین چیست؟ پرینت

  • 6

برای راه اندازی یک سایت اینترنتی به یک هاست (فضایی برای آپلود فایل های وب سایت) و یک دومین که همان آدرس وب سایت و معرف وب سایت است نیاز داریم.

آدرس وب سایت که همان دومین نامیده می شود بایستی مناسب با سایت شما باشد تا بتواند تعداد بازدید کننده ی بیش تری را جذب خود نماید، بهتر است از آدرس های طولانی که برای کاربران خسته کننده اند استفاده نکنید و همچنین زیاد مختصر هم نباشد که کاربران متوجه منظور وب سایت شما نشوند.

سایت شما توسط دومین است که در فضای اینترنت مطرح می شود و توسط دیگران قابل مشاهده است.

و اما هر دومین برای اینکه بتواند وب سایتی را بالا بیاورد بایستی روی یک هاست قرار بگیرد که شما اطلاعات وب سایت خود را روی آن هاست آپلود کرده اید.

اتصال دامنه به وبلاگ توسط دو یا چهار عدد نیم سرور (name server) که مربوط به هاست است و باید از شرکت میزبانی هاست دریافت نمایید صورت می گیرد که باید روی دامنه ست کرد.

در صورتی که آدرس اینترنتی را تمدید ننمایید و انقضا شود وب سایت شما از دسترس خارج می شود و بعد از یک ماه آدرس اینترنتی شما قفل می شود و نمی توانید آن را تمدید نمایید و بایستی تا 80 روز صبر کنید تا دومین شما آزاد شود و بتوانید دوباده آن را ثبت نمایید.

اطلاعات بیش تر راجع به دومین ها و انواع آن را می توانید در بانک پرسش و پاسخ در قسمت "سوالات مربوط به دامنه Domain" مشاهده کنید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت